GEO Turkey | Hakkımızda
15042
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15042,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Hakkımızda

Canan Severoğlu

Canan Severoğlu edindiği bilgi ve uluslararası deneyimleri Türkiye’de paylaşmak için yurduna dönen, dünya vatandaşı olan bir eğitim danışmanı. Yabancı Dilin Önemi ve Eğitim Kalitesinin Yükseltilmesi alanında çalışmak ve alanda ihtiyaca yönelik üretmek için 2009 yılında Global Eğitim Organizasyonu (GEO) markasını kurdu.

Canan, sahip olduğu uluslararası bağlantıları kullanarak, İstanbul’dan, Ankara’dan, Gaziantep’ten ve Türkiye’nin dört bir köşesindeki ve yurt dışındaki kişi, kurum ve kuruluşlara uluslararası eğitim ve danışmanlık konularında hizmet vermeye devam ediyor. International Coach Federation (ICF) onaylı sertifikaları ile Bilişsel Davranış Koçu ve Yönetici Koçu, aynı zamanda Yeminli Tercüman olan Canan, kendi profesyonel yaşamındaki eğitimleri ile inandığı değerler doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu’ya 100’den fazla ülkede bulunmuş, tenis ve voleybol oynayan, kickbox yapan, dünyanın farklı noktalarında PADI Advanced Diver kimliği ile Scuba Diving (dalış) yapan ve dans eden bir dünya vatandaşı. Onun için yeni kültürler keşfetmek, yeni hobiler edinmek ve dünyayı dolaşmak ise bir yaşam amacı.

İş yaşamına dair deneyimleri 12 yaşında başladı. Yarı ve tam zamanlı stajlar ile profesyonel iş yaşamına eşsiz deneyimler biriktirerek dahil oldu. Çukurova Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünü bitirmesinin ardından aile şirketinde Satış Direktörlüğü görevini üslendi. Çalıştığı bir yıla yakın süre içinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde katılmak istediği Yüksek Lisans Programı için masraflarını çıkarabilecek birikime ulaştı. Schiller International University’de Dekanlık Ödülü aldı. MBA International Business programından Onur Derecesi ile mezun olduğu gün iş teklifi alarak aynı üniversitede önce Uluslararası Pazarlama Müdürü, sonrasında Uluslararası Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı.

Her zaman farklı kültürlere saygı duyan ve gittiği ülkere çok kısa sürede adapte olan Severoğlu, seyahatlerinden olumlu anlaşmalar ve projelerle döndü. A.B.D.’de çalıştığı esnada, uluslararası öğrencilerin oryantasyon programı ve mezuniyet sonrası meslek hayatlarına geçişlerini kolaylaştırmak için Uluslararası Öğrenci ve Kariyer Departmanı kurulmasını sağladı. Bölgedeki işverenlerle öğrencileri buluşturduğu, çalıştay, konferans ve seminerlerden oluşan ilk Kariyer Fuarı’nı düzenledi. Eğitim aldığı bu üniversitede, 20’li yaşlarının başında direktör olmayı başarmıştı. Çalıştığı süre boyunca 55 farklı ülke ziyareti yaptı ve farklı kültürlerden öğrenci ve profesyoneller ile temas kurdu.

2009 yılında istifa ederek, katıldığı birçok fuar, konferans ve çalıştaydaki birikimlerini kendi markası olan GEO Global Eğitim Organizasyonu (GEO) çatısı altında topladı. Florida’dan Gaziantep’e dönüş kararı çevresi tarafından şaşkınlıkla karşılansa da, eğitimde fırsat eşitliğine inandığı için kararından emindi. Gaziantep’e gelişi ile Yabancı Dilin Önemi ve Eğitim Kalitesinin Yükseltilmesi adına şehirdeki tüm üniversiteleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nü bir araya getirdi ve konferanslar düzenledi. Şehrin eğitimle ilgili sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerilerini tartışmak adına düzenlediği paneller ve konferanslarla sektöre hızlı bir giriş yaptı. Dünyanın farklı yerlerinden eğitmenleri Gaziantep’te buluşturarak, kültürlerarası etkileşimi sağladı. Öğrencilerle buluşmalarda yabancı dilin nasıl fark yaratabileceğini anlatmak adına sosyal sorumluluk projeleri ve ödüllü yarışmalar düzenledi. Böylece Severoğlu’nun vizyonu ile oluşan GEO, bugün, hayatında Gaziantep’ten farklı bir şehre çıkmamış öğrenciler için yurt dışında eğitim almayı hayalden gerçeğe dönüştürüyor.

Sektörde 12 yılı aşan deneyimi ile inandığı iş modelinin sürdürülebilirliğini sağlayarak başarı hikayeleri yazmaya devam ediyor. Sahip olduğu uluslararası bağlantıları kullanarak, Gaziantep’ten Türkiye’nin dört bir köşesindeki ve yurt dışındaki kişi, kurum ve kuruluşlara uluslararası eğitim ve danışmanlık konularında hizmet vermeye devam ediyor. International Coach Federation (ICF) onaylı sertifikaları ile Bilişsel Davranış Koçu ve Yönetici Koçu olan, Yeminli Tercümanlık yapan Severoğlu kendi profesyonel yaşamındaki eğitimleri ile inandığı değerler doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Ortadoğu’ya 100’den fazla ülkede bulunan, tenis ve voleybol oynayan, kickbox yapan, dünyanın farklı noktalarında PADI Advanced Diver kimliği ile Scuba Diving (dalış) yapan ve dans eden bir Dünya Vatandaşı. Severoğlu için yeni kültürler keşfetmek, yeni hobiler edinmek ve dünyayı dolaşmak bir yaşam amacıdır.