GEO Turkey | Etki Alanımız
16151
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16151,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Etki Alanımız

Sosyal sorumluluk bilincimiz ile destek oluyoruz.

Bulunduğumuz bölgede yerel ölçekte, yaşadığımız ülkede ulusal ölçekte yabancı dilin önemini görünür kılmak ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi için çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz öğrenciler ve öğretmenler bireysel kazanımlarının yanında bulundukları kurumların da farkındalığını artırmak konusunda etkiye sahip. Veliler, çocukları için gösterdikleri özen ile çevrelerine örnek teşkil ediyorlar.

Bu yayılarak giden etki, bizim her çalışmamızın üstüne yeni bir basamak inşa etmemizi sağlıyor.

Bölgede, eğitim alanında düzenlediğimiz konferans, panel ve organizasyonlar, öğrencileri teşvik edici yarışmalar inandığımız değerleri görünür kılmaya yardımcı oluyor.

Önemsiyoruz Sosyal Girişimi

Özel durumu olan 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için 20’den fazla gönüllüsü ile oyun ve oyuncaklar tasarlayan, İstanbul merkezli sosyal girişim olan Önemsiyoruz’u destekliyoruz. Temel amacı, çocukların benlik bilincini ve çevresiyle olan etkileşimini destekleyen ürünler geliştirmek.

Ayrıca yetişkinlerin bu ürünler ve risk altındaki çocuklarla başarılı bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan eğitim kılavuzları geliştiriyorlar. Önemsiyoruz’a hizmetlerimizi ücretsiz sunuyor, ulusal ve uluslararası ölçekte bilinirliklerini artırmak, çalışmalarına devam etmeleri için düzenli destek olarak yanlarında olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.

Seminerler

Global Eğitim Organizasyonu (GEO), insanları eğitimin önemi ve eğitim olanakları hakkında bilinçlendirme konusunda kendini sorumlu hisseder. Bu kapsamda hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok seminer ve kongre düzenleyerek ve bu tür organizasyonlara aktif bir şekilde dahil olarak sosyal sorumluluğunu da yerine getirir.

Gerçekleşen seminerler:

  • Burslu Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları
  • FULLBRIGHT Bursları
  • İngilizce Yaz okulları
  • Amerika’ da Ücretli Staj ve İş Fırsatları

Seminerler; ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak hayallerini gerçekleştirmeleri için yol göstericidir.

”Eğitimde Kalitenin Yükseltilmesi ve Yabancı Dilin Eğitiminin Önemi” konusunda bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte GEO, bilgi ve deneyimini paylaşmak üzere öğrenci, veli ve alanda çalışan uzmanlar ile bir araya gelir.

Panel ve Sergi

İhtiyaç duyulan farkındalık seviyesine ulaşmak için neler yapılması gerektiği ve var olan çalışmaların artıları ve geliştirilmeye açık olan alanlarının belirlenmesini sağlamıştır. Eğitim alanında Gaziantep’in ileri gelenleriyle yabancı dilin eğitim hayatımızdaki mevcut ve olması gereken yerleri tartışıldı. Panel tüm paydaşların sürece dair yorum yapmasına fırsat verecek bir soru-cevap bölümü ile tamamlanmıştır.

Panel ile eş zamanlı olarak düzenlenen “Eğitimde Gaziantep’in Değerleri Fotoğraf Sergisi” ile geçmişten günümüze Gaziantep’te eğitime katkıda bulunmuş öğretmenlere ve öğrencilerine ait karelerle nostaljik bir yolculuğa çıkmanızı sağlamıştır.

Yarışma

Öğrencilere eğitim yaşamlarına katkı sağlayacak fırsatlar sunmayı severiz. GEO ve ELS Dil Okulları’ nın işbirliği ile “Gaziantep ve Halep Kardeş Şehirler Projesi” için bir kompozisyon yarışması düzenlendi. What does it mean to be a Global Citizen? (Küresel vatandaş olmak sizce nedir?) konulu kompozisyon yarışmasının sonunda; Gaziantep’ ten 3 öğrenci ve 1 öğretmeni ve Halep’ten 1 öğrenci, 2012 yılında uçak, vize, konaklama ve eğitim konularındaki tüm karşılanarak ELS Dil Okulları’nda dil eğitimi için ABD’ ye gönderildi.